מתכון לחופשה באיטליה - עונה 3: פרק 3

בפרק השלישי, והאחרון לעונה זו, מבקרים השף שאול בן אדרת ומשה בראל מפסטה דלה קזה באלברולבלו, עיר הטרוֹלי המפורסמת; שורקים במשרוקיות; מכינים אלה מטריצ׳נה; מחבקים עצים; לומדים להכין קציצות לחם; ומבקרים בפסטיבל פרידריך השני

בפרק השלישי מפקיר שאול את גורלו בידי משה, ונותן לו להוביל את הדרך. היעד הראשון הוא אלברובלו (Alberobello), עיר הטרולי המפורסמת, שבתיה בנויים מאבני גיר מהאזור, וביקרו בחנות משרוקיות מסורתית בניצוחה של אנה מריה מטרסה, שמחזיקה בלמעלה מ-9,000 משרוקיות; לאחר מכן קפצו לביתה של דיאנה קפארסו, שגרה בבית טרולי משלה, והיא לימדה אותם להכין אלה מטריצ׳נה (all'amatriciana), מנה אופיינית לאזור.

זאת ועוד, בדרכם לאלטמורה (Altamura), עיר הלחם של פוליה, הם חיבקו עצים; עצרו לביקור במסעדת ״איל קאסאליצ׳ו״ (Il Casalicchio) שמנוהלת על ידי סבתא, אם וביתה, ולמדו להכין קציצות לחם - מנה אופיינת לאזור; ביקרו בפסטיבל פרידריך השני, שמתקיים מדי שנה בתחילת חודש מאי; אכלו עוגיות ״טראלי״; קנו לחם מהתנור הראשון של אלטמורה (מ-1380), אבל בגלל שאפשר לאכול את הלחם רק 20 יום לאחר אפייתו, הסתפקו בינתיים בחתיכת לחם ישן; וקינחו בתערוכה המסורתית של הפסטיבל. נתראה בעונה הבאה!


מתכון לחופשה באיטליה - עונה 3: פרק 3

בחזרה לבתקשורת