מתכון לחופשה באיטליה - עונה 3: פרק 1

אחרי שאכלו באמלפי, ועשו מסע גסטרונומי בצפון, חוזרים משה בראל מפסטה דלה קזה ושאול בן אדרת לעונה ה-3 של ״מתכון לחופשה באיטליה״ בחבל פוליה. בפרק 1 מבקרים השניים באנדריאה, במסעדה עתיקה, בבית כנסת ייחודי, וגם משליכים חכה למים.

אחרי הנחיתה בבארי, בירת פוליה, נוסעים השניים לאנדריאה (Andria), לפגוש את אמיר מ״אשת טורס״, שיתן להם כמה טיפים לדרך: איפה כדאי לבקר ומה חייבים לטעום.

רשימת ההמלצות של אמיר ארוכה, ובפרק הראשון בחנו השניים כמה מהן. החל מהמבצר המרשים שנבנה על ידי פרידריך השני; דרך אנדריאה שם פגשו את השף פייטרו ממסעדת ״Antichi Sapori״, שמגדל את חומרי הגלם שלו בעצמו, בגינה המתפרשת על פני 15 דונם, ומגן על האווזים שלו מפני השועלים בדרך מקורית למדי; התפריט במסעדה נקבע לפי עונות השנה, ולפי מה שנקטף באותו היום מהגינה, והיום: פסטה אורקייטה עם עשבי תיבול ואפונה.

אחרי ארוחת צהריים קלה של 12 מנות עם הצוות, המשיכו השניים לעיר הנמל טראני, וביקרו בבית הכנסת הייחודי של האזור; הצטרפו לדייג מקומי על סירה שיצאה מהנמל הטבעי של העיר; התנסו בדיג בחכה, אבל למרות הסבלנות העדיפו ללכת לרכוש את הדגים מהמקצוענים האמיתיים בשוק; אלתרו שולחן על המזח, ובישלו ארוחה - שגם תלמידי התיכון שסיימו את יום לימודיהם, ומעריצים אחרים שנאספו במקום זכו להנות ממנה.
מתכון לחופשה באיטליה - עונה 3: פרק 1

בחזרה לבתקשורת